وقتی در حال برنامه ریزی برای طراحی داخلی آشپزخانه هستید، بسیار مهم است که جریان فضا و موقعیت وسایل و سطوح کار را به درستی بدست آورید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز در مناسب ترین مکان برای نحوه استفاده شما از آشپزخانه خواهد بود. ۷ نکته برتر در مورد طراحی داخلی برای آشپزخانه رویایی

7 نکته برتر در مورد طراحی داخلی برای آشپزخانه

اما چگونه یک طراح داخلی حرفه ای به ظاهر یک آشپزخانه جدید، چه معاصر و چه سنتی، نزدیک می شود؟

با نکات مهم تخصصی در مورد طراحی داخلی آشپزخانه آشنا شوید و برای هر گونه سوال دیگر در مورد آشپزخانه ممکن است شما، حتما راهنمایی نهایی ما در مورد چگونگی طراحی یک آشپزخانه را نیز بررسی کنید.

۱- آیا نحوه چیدمان آشپزخانه شما به صورت مناسب برنامه ریزی شده است؟

این امر به واقع به عهده طراح آشپزخانه است، اما اگر خودتان آشپزخانه خود را طراحی می کنید، اطمینان حاصل کنید که نکات زیر را رعایت می کنید:

آیا همه چیز جایی است که شما به آن نیاز دارید؟ در نظر بگیرید که چگونه وسایل مختلف را در آشپزخانه خود استفاده می کنید و همه چیز را به راحتی سر جای خود قرار می دهید.

به عنوان مثال، ظروف لازم برای خوردن صبحانه باید در نزدیکی میز صبحانه یا جزیره آشپزخانه باشند.

محل گذاشتن ظروف باید تا حد ممکن نزدیک ماشین ظرفشویی باشد که از نظر ایده آل باید نزدیک سینک باشد.

تخته نان و انبار نان در نزدیکی توستر؛ فنجان در نزدیکی قوری یا شیر آب جوش.

اگر در حال نصب یک جزیره هستید، ایده خوبی است که یک دستشویی مقدماتی را نیز در این جزیره بگنجانید، بنابراین نیازی نیست که برای رسیدن به سینک اصلی، در راهرو اصلی آشپزخانه با قابلمه های آب جوش قدم بزنید.

در صورتی که اغلب بیش از یک نفر در آشپزخانه مشغول کار باشند، اضافه کردن یک سینک به جزیره به تقسیم مناطق مختلف آشپزخانه کمک می کند، تا شستن ظروف به صورت موازی و همزمان انجام گیرد.

آیا فاصله بین کابینت ها به اندازه کافی گسترده است؟

مسیرهای عبور از آشپزخانه باید ۱ متر عرض و از طریق مناطق پخت و پز، حداقل ۱٫۲۵ متر عرض داشته باشند.

آیا مسیر تردد در آشپزخانه را به درستی انتخاب کرده اید؟

در حالت ایده آل، چیدمان آشپزخانه باید طبیعی به نظر برسد، اما شما همچنین می خواهید اطمینان حاصل کنید که منطقه پخت و پز محل اصلی آشپزخانه هست یا نه؟

از نظر ایمنی، شما نمی خواهید بچه ها هنگام عبور، دستگیره های تابه را بگیرند و از دیدگاه آشپز، شما نمی خواهید که دائماً سر راه افرادی قرار بگیرید که از آنجا عبور می کنند.

اگر بچه های شما به طور مداوم برای میان وعده به یخچال دسترسی دارند، این ممکن است به معنی در نظر گرفتن موقعیت این دو منطقه نیز باشد.

۲- رنگ مناسب را برای کابینت های آشپزخانه خود انتخاب کنید

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه خود را بر اساس چگونگی احساس اتاق تنظیم کنید. این میزان تا حد زیادی به میزان نور طبیعی روز که اتاق دریافت می کند بستگی دارد.

بنابراین، اگر شما در حال طراحی یک آشپزخانه با فضای ناهار خوری و نشیمن مشرف به باغ هستید و قسمت های دیگر آشپزخانه در مناطق تاریک قرار دارند، کابینت هایی با رنگ روشن بازتابنده نور اطراف آن قسمت از آشپزخانه خواهند بود.

اگر از طرف دیگر، نور زیادی به آشپزخانه شما می رسد، کابینت های تیره رنگ کاملاً مناسب آشپزخانه های نورگیر هستند.

۳- گزینه های درست را برای کابینت های آشپزخانه خود انتخاب کنید

براق، براق و براق متوسط یا مات برای کابینت آشپزخانه شما؟ این واقعاً به سبک خانه شما بستگی دارد. اگر مدرن باشد، واحد های براق نیز مناسب خواهند بود.

اگر این یک خانه خاص است، از براق بودن واحدهای خود کم کنید و به کابینت های مات متصل شوید.

اگر می خواهید به واحدهای پرمصرف بپردازید، از چوب طبیعی در جای دیگری در این طرح، در کفپوش، میز کار یا سایر عناصر استفاده کنید.

۴- آیا شما به درستی از فضای آشپزخانه استفاده می کنید؟

در یک آشپزخانه که به خوبی طراحی شده است، صرفاً مسئله وجود فضای ذخیره کافی نیست، بلکه باید اطمینان حاصل کنید که فضای مناسب آشپزخانه را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

به جزئیات کوچک توجه کنید: از خود بپرسید که آیا برای فضای مواردی مانند ادویه جات و غذاهای خشک برنامه ریزی کرده اید یا خیر؟

فضای مناسب برای آشپزخانه های کوچک می تواند محیط شما را ایجاد کرده و یا بشکند، بنابراین به این جزئیات توجه ویژه ای کنید.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر برای به دست آوردن بهترین فضای ذخیره سازی برای آشپزخانه های کوچک، با مشاوران و متخصصان ما تماس بگیرید.

۵- طراحی دقیق و درستی از بخش نورپردازی آشپزخانه داشته باشید.

طراحی بخش روشنایی آشپزخانه باید در مراحل اولیه انجام شود. فراموش نکنید که در نورپردازی محیط، آویزها و گزینه های کم نور را خوب کار کنید.

شما نباید فقط به عملکرد آشپزخانه توجه داشته باشید. اینکه وقتی شما در حال غذا خوردن یا معاشرت در آن چگونه به نظر می رسید نیز مهم است.

۶- آیا آشپزخانه شما برای جمع کردن افراد خانواده دور هم مناسب است؟

اگر در طراحی خود یک جزیره آشپزخانه کار کرده اید، آیا ایده هایی در مورد صندلی های جزیره آشپزخانه آورده اید؟ آیا فضای کافی برای شما وجود دارد؟

آیا صندلی های ناهار خوری که انتخاب کرده اید به اندازه کافی راحت هستند تا اعضای خانواده را به ماندن تشویق کنند؟

شما شگفت زده خواهید شد که چقدر این جزئیات کوچک میزان زمانی را که خانواده شما در کنار هم می گذرانند افزایش می دهد و وقتی دوستان به آنجا می آیند، آنها نیز مفید هستند.

اگر در مورد اضافه کردن یک جزیره آشپزخانه به مشاوره بیشتری نیاز دارید، با متخصصان و مشاوران مجموعه معماری کاط تماس بگیرید.

۷- به آشپزخانه خود شخصیت دهید

از انتخاب رنگ های دیوار آشپزخانه گرفته تا انتخاب طرح های زیبا برای کاغذ دیواری آشپزخانه، در دادن شخصیت به آشپزخانه شما موثر هستند.

بهترین کفپوش را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. همچنین می توانید عکس های خانوادگی خود را در فضای آشپزخانه قرار دهید.

مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در این زمینه می تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. گروه طراحی دکوراسیون داخلی کاط آماده ارائه خدمات از مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی است. ۷ نکته برتر در مورد طراحی داخلی برای آشپزخانه رویایی

لینک خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *