یکی از سبک های معروف در طراحی داخلی، سبک اسکاندیناوی است که فرهنگ و زبان مشترک کشورهای حوزه اسکاندیناوی از جمله نروژ، سوئد و دانمارک را شامل می شود و ما در ادامه بخشی از ویژگی های این سبک را بررسی می کنیم. ۶ مورد از ویژگی های اتاق خواب اسکاندیناوی

۱- سفید، رنگ غالب

یکی از اولین مواردی که در سبک اسکاندیناوی جلب توجه می کند، پالت رنگ بسیار محدود به کار رفته در آن است. در آن رنگ سفید غالب است و معمولا رنگ های خاکستری، سیاه و آبی کم رنگ را نیز شامل می شود. این اتاق خواب، طرح رنگی اسکاندیناوی معمولی را نشان می دهد.

6 مورد از ویژگی های اتاق خواب اسکاندیناوی

۲- شومینه در اتاق خواب

همانطور که در اینجا نشان داده شده است، عجیب نیست که خانه های اسکاندیناوی دارای یک شومینه در اتاق خواب باشند چرا که در نزدیکی حلقه قطب شمال، زمستان ها طولانی، سرد و تاریک هستند.

6 مورد از ویژگی های اتاق خواب اسکاندیناوی

۳- وسایل روشنایی در کانون توجه

هنگامی که شما در اقلیمی زندگی می کنید که در طول سال کاملاً تاریک است، توجه به نورپردازی در آن بسیار مهم می شود و وسایل روشنایی در کانون توجه قرار می گیرند.

6 مورد از ویژگی های اتاق خواب اسکاندیناوی

۴- استفاده از چوب

چوب جزء اصلی سبک اسکاندیناوی است و همان طور که مشاهده می کنید در کف ها و دیوار و ساخت نیمکت از چوب استفاده شده است.

6 مورد از ویژگی های اتاق خواب اسکاندیناوی

۵- اتاق های اسکاندیناوی باز و مطبوع هستند

اتاق معمولی اسکاندیناوی فضای خالی زیادی بین عناصر موجود در اتاق ایجاد می کند. این حالت به اتاق جلوه ای مطبوع و تازه می بخشد و از هرگونه احساس گرفتگی جلوگیری می کند.

۶- آثار سیاه و سفید

همان طور که در تصویر قابل مشاهده است یافتن آثار هنری و عکس های سیاه و سفید در یک اتاق خواب اسکاندیناوی امری بسیار معمول است.

مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در این زمینه می تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. گروه دکوراسیون داخلی کاط آماده ارائه خدمات از مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا در زمینه طراحی داخلی در کرمان است.

لینک خارجی

کلمات کلیدی: مقالات دکوراسیون داخلی۶ مورد از ویژگی های اتاق خواب اسکاندیناوی طراحی داخلی در کرمان – طراحی داخلی کرمان – دکوراسیون داخلی کاط کرمان – شرکت معماری در کرمان – مجموعه معماری کاط کرمان – شرکت طراحی داخلی در کرمان – دکوراسیون داخلی کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *