سبک سنتی به دلیل سادگی و راحتی، در گذر زمان امتحان خود را پس داده است. این سبک، همیشه گرم و مورد استقبال بوده است. همچنین گرچه ممکن است روند تزئینات تغییر کند، اما اتاق های نشیمن سنتی همیشه به یک سبک و سیاق هستند. در ادامه نگاهی به ۵ مورد از اتاق های نشیمن سنتی می اندازیم. ۵ مورد از اتاق های نشیمن سنتی

۱- اصل تقارن در یک اتاق نشیمن سنتی

یکی از مشخصه های سبک سنتی تقارن است و از نظر مبلمان و معماری معمولاً متقارن هستند. در این اتاق نشیمن سنتی، اگر چه مبل های تک نفره از نظر ظاهری متفاوت از یکدیگر هستند، اما آنها از وزن بصری مشابهی تشکیل شده اند و تقارن فضا را حفظ می کنند.

5 مورد از اتاق های نشیمن سنتی

۲- شومینه سنگی در اتاق نشیمن سنتی

شومینه سنگی، نقطه شروع مناسبی برای یک اتاق نشیمن سنتی است. از آنجا که اتاق های سنتی به تعادل و تقارن متکی هستند، داشتن چنین نقطه کانونی مشخصی برای چیدمان مبلمان در اطراف آن ایده آل است. همچنین در این اتاق نشیمن از مبلمان نرم استفاده شده است تا در مقابل شومینه سنگی، احساس ظرافت را ایجاد کند.

5 مورد از اتاق های نشیمن سنتی

۳- رنگ های خنثی در اتاق نشیمن سنتی

گرچه مشاهده کمی رنگ در اتاق های نشیمن سنتی امری طبیعی است، اما فضای کاملاً خنثی مانند تصویر زیر قابل قبول است. همچنین بسیاری از جزئیات در اتاق های سنتی یافت می شوند، اما اجباری نیستند. این اتاق نسبت به بیشتر فضاهای سنتی از آرامش بیشتری برخوردار است و به لطف معماری، چیدمان مبلمان متقارن در آن رعایت شده است.

5 مورد از اتاق های نشیمن سنتی

۴- فضای کم در اتاق نشیمن سنتی

سبک سنتی اغلب با فضاهای بزرگ همراه است، اما دلیلی وجود ندارد که یک فضای کوچکتر را به روشی زیبا و سنتی تزئین نکنید. این اتاق زیبا سقف های بسیار بلندی دارد اما فضای کف زیادی ندارد، بنابراین باید از یک تابلوی هنری در مقیاس بزرگ برای تعادل با پنجره استفاده کنید. نتیجه یک فضای تا حدودی کوچک است که بسیار با عظمت تر از آنچه که هست به نظر می رسد.

۵- الگوهای شلوغ در اتاق نشیمن سنتی

در حالی که اتاق های سنتی به آرامش و خلوتی شهرت دارند، شما می توانید از الگوهای شطرنجی، راه راه و گل و گیاه در آن ها استفاده کنید. اشکال هندسی و طرح حیوانات نیز می توانند با هم ترکیب شوند، اما از آنها به میزان کم استفاده کنید زیرا می توانند فضای سنتی را از بین برده و سبک را به جهت دیگری ببرند.

مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در این زمینه می تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. گروه دکوراسیون داخلی کاط آماده ارائه خدمات از مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا در زمینه طراحی داخلی در کرمان است.

لینک خارجی

کلمات کلیدی: مقالات دکوراسیون داخلی۵ مورد از اتاق های نشیمن سنتی – طراحی داخلی در کرمان – طراحی داخلی کرمان – دکوراسیون داخلی کاط کرمان – شرکت معماری در کرمان – مجموعه معماری کاط کرمان – شرکت طراحی داخلی در کرمان – دکوراسیون داخلی کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *