بسیاری از مردم از کلمات “معاصر” و “مدرن” به جای یکدیگر استفاده می کنند، اما این دو یکسان نیستند. مدرن، به سبک خاصی اشاره دارد. از طرف دیگر معاصر، به آن سبک هایی اشاره دارد که در آن زمان مد هستند و بنابراین “معاصر” مفهومی سیال و همیشه در حال تغییر است. از آنجا که دکوراسیون مدرن در حال حاضر بسیار محبوب است، زیر چتر معاصر قرار می گیرد و باعث سردرگمی می شود. ۵ ویژگی سبک مدرن در طراحی داخلی

۱- توجه به عملکرد

جنبش مدرنیسم به دنبال مفهوم عملکرد است، به این معنی که مهمترین جنبه یک مبلمان یا فضا استفاده مورد نظر آن است، نه شکل ظاهری. به عبارت دیگر، شکل ظاهری برای سبک مدرن در اولویت بعدی قرار می گیرد. این به معنای زشت بودن سبک مدرن نیست؛ این بدان معنی است که در این سبک، تزئینات و زیبایی غیر ضروری است.

5 ویژگی سبک مدرن در طراحی داخلی

۲- طرح های رنگی مدرن

به طور معمول، سبک مدرن رنگ های خنثی را دربر می گیرد و در آن سایه های مختلف قهوه ای، کرم، سیاه، خاکستری و سفید غالب است. همچنین در گذشته بعضی از طراحان، در این سبک از رنگ های قرمز، زرد یا آبی به عنوان پالت رنگ فرعی استفاده می کردند. با بالغ شدن این سبک، رنگ های خنثی همچنان پالت اصلی بودند، اما استفاده از رنگ های روشن و شاد در آن رایج شد.

5 ویژگی سبک مدرن در طراحی داخلی

۳- مواد طبیعی

همانطور که در اتاق خواب اصلی ساختمان در این تصویر مشاهده می کنید، دکوراسیون مدرن از مواد طبیعی و به ویژه چوب، استقبال می کند.

5 ویژگی سبک مدرن در طراحی داخلی

۴- آثار هنری در کانون توجه

در اتاق خواب مدرن، وسایل کلکسیونی غیرضروری دیده نمی شود. در عوض در این سبک، آثار هنری و به ویژه نقاشی های بزرگ، پوسترها یا چاپ روی دیوارها خود نمایی می کنند.

۵- مدرن اسکاندیناوی

شاخه ای از دکوراسیون مدرن، سبک مدرن اسکاندیناوی است که از ظاهری تمیز، ساده و کاربردی برخوردار است، اما در آن تمایل به استفاده از رنگ سفید بسیار بیشتر از سایر رنگ های خنثی است، به ویژه در کف و دیوارها که در تصویر قابل مشاهده است.

مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در این زمینه می تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. گروه دکوراسیون داخلی کاط آماده ارائه خدمات از مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا در زمینه طراحی داخلی در کرمان است.

لینک خارجی

کلمات کلیدی: مقالات دکوراسیون داخلی۵ ویژگی سبک مدرن در طراحی داخلی طراحی داخلی در کرمان – طراحی داخلی کرمان – دکوراسیون داخلی کاط کرمان – شرکت معماری در کرمان – مجموعه معماری کاط کرمان – شرکت طراحی داخلی در کرمان – دکوراسیون داخلی کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *