سبک روکوکو در طراحی داخلی

سبک روکوکو در طراحی داخلی

روکوکو یک سبک هنری (عمدتا در طراحی داخلی) است و در اوایل قرن ۱۸ در پاریس، به عنوان واکنشی در برابر عظمت، تقارن، و مقررات سخت باروک، توسعه یافت. ظرافت، تزئینات داخلی غنی، ریتم تزیینی برازنده، حجم زیاد نقوش باستانی، تأکید بر اساطیر، تمایلات وابسته به عشق شهوانی و راحتی شخصی از ویژگی های اصلی این سبک بود. سبک روکوکو در طراحی داخلی

اگرچه روکوکو “سبک لوئیز پانزدهم” نامیده می شد، اما برخلاف باروک، این سبک صرفا یک سبک درباری نبود. بیشتر ساختمان‌ های روکوکو کاخ‌ های روستایی و خانه‌ های شخصی اشراف فرانسوی بودند.

اتاق خواب معمولا در مرکز قرار داشت. گوشه های اتاق گرد بود، تمام دیوارها با پانل های کنده کاری شده، تزئینات طلایی و آینه تزئین شده بود. اتاق‌ ها کوچک‌ تر می‌ شدند و فضای صمیمی را ایجاد می‌ کردند.

رنگ های ملایم پاستلی در دکوراسیون غالب بودند. محبوب ترین ترکیب رنگ سفید با آبی، سبز یا صورتی و البته طلایی بود. اسکریتوها و کمدهای دو کشویی، عمده ترین انواع مبلمان کابینتی در آن زمان بود.

عنصر اصلی اتاق روکوکو یک شومینه کم ارتفاع بود که با تخته سنگ مرمر پوشیده شده بود و مملو از لوسترها، ساعت ها، زیورآلات چینی و تزئینات دیگر بود. معمولا یک آینه مجلل بالای آن آویزان بود.

سبک روکوکو در طراحی داخلی

سبک روکوکو در طراحی داخلی

سبک روکوکو در طراحی داخلی

مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در این زمینه می تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. گروه دکوراسیون داخلی کاط آماده ارائه خدمات از مشاوره، طراحی، تولید تا مرحله نصب و اجرا در زمینه طراحی داخلی در کرمان است.

لینک خارجی

کلمات کلیدی: مقالات دکوراسیون داخلیطراحی داخلی در کرمان – سبک روکوکو در طراحی داخلی – سبک مجلل در طراحی داخلی – طراحی داخلی کرمان – دکوراسیون داخلی کاط کرمان – شرکت معماری در کرمان – مجموعه معماری کاط کرمان – شرکت طراحی داخلی در کرمان – دکوراسیون داخلی کرمان – هلدینگ ساختمانی کاط – شرکت طراحی دکوراسیون داخلی در کرمان – دفتر معماری در کرمان – مشاوره طراحی داخلی در کرمان – شرکت ساختمانی در کرمان – طراحی داخلی لوکس – طراحی داخلی شیک – طراحی داخلی عامه پسند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *