آیا پارکت بهتر است یا سرامیک؟

آیا پارکت بهتر است یا سرامیک؟

اولین چیزی که در هنگام نوسازی با تغییر منزل به ذهن می رسد تغییر دادن کف پوش ها می باشد. برای کف منزل گزینه های زیادی پیش روی قرار دارد. از موکت که قدیمی ترین نوع کف پوش است تا سرامیک و پارکت. امروزه برخی از افراد سرامیک را ترجیح می دهند و برخی دیگر پارکت را. در این مقاله میخواهیم شما را با تفاوت های این دو و اینکه استفاده ار کدام یک به عنوان کف پوش مناسب تر است را آشنا کنیم.

زمانی که تصمیم میگیریم برای کف پوش از کدام یک استفاده کنیم باید در نظر داشته باشیم که خرید پارکت مانند خرید فرش نیست که بتوان آن را عوض کرد حداقل یک یا دو سال باید با همان کف پوش صرف کرد. بنابراین قبل از تصمیم گیری برای این کار باید اطلاعات کافی در مورد هر یک از آنها، هزینه ها، مزایا و معایب هر یک داشته باشید.

آیا پارکت بهتر است یا سرامیک؟

آیا پارکت بهتر است یا سرامیک؟

کف پوش تاثیر بسیار مهمی بر ظاهر یک منزل دارد. قبل از انتخاب نوع کف پوش با در نظر گرفتن سلیقه ی خود و تناسب با رنگ وسایل منزل باید کاربری آن را نیز در نظر بگیرید. برای مثال اگر قصد دارید برای آشپزخانه کفپوش انتخاب کنید با قاطعیت باید به دنبال کف پوش های ضد آب باشید.

دو نوع بسیار رایج و محبوب کف پوش ها پارکت و سرامیک می باشد. اما اینکه پارکت بهتر است یا سرامیک، سوالی است که هنگام تصمیم گیری به خرید کف پوش به ذهن ها خطور می کند. پارکت ها و سرامیک ها هر یک مزایا و معایبی دارد، هر دو یه سهولت پاک می شوند، طرح های متنوع و زیبایی دارند، حساسیت زا نیستند. با این تفاسیر پاسخ دادن به این سوال که پارکت لمینت بهتر است یا سرامیک کار چندان آسانی نیست.

تفاوت پارکت و سرامیک

استفاده از سرامیک های براق و رنگ های روشن همواره جذاب است. همچنین قدم زدن بر روی سرامیک های سرد در فصل تابستانی و راه رفتن روی سرامیک های گرم در فصل زمستان بسیار دلچسب است. اما با توجه به اینکه سرما عوارض بسیاری دارد و عوارضی چون کمر درد و پا درد ایجاد می کند و به علاوه زمانی که سرامیک ها خیس می شوند احتمال سر خوردن وجود دارد. به خاطر همین مسائل است که امروزه علی رغم ظاهر بسیار زیبای سرامیک ها استفاده از آنها کمتر شده است.

پارکت لمینت معمولا از جنس چوب هستند و تنوع رنگی بسیار زیادی دارند. با توجه به اینکه از چوب ساخته شده اند پارکت ها معمولا دمای متعادلی دارند و نه بسیار سرد می شوند و نه بسیار گرم. نسبت به سرامیک و سنگ نرم تر است و عوارض کمتری را ایجاد می کند. استفاده از پارکت می تواند گرما و حس طبیعی بخشد.

انتخاب بهترین نوع کفپوش

پارکت بهتر است یا سرامیک، علاوه بر ظاهر متفاوت که بین سرامیک و پارکت وجود دارد. نکات قابل ملاحظه ی دیگری نیز وجود دارند که می توانند در تصمیم گیری شما بسیار موثر باشند. که بخشی از آن مربوط به سلیقه ی شما و بخشی دیگر نیز مربوط به ویژگی های هر یک از آنها می باشد.

پارکت یا سرامیک؟ کدام بهتر است؟

اگر بخواهیم ویژگی های پارکت و سرامیک را به صورت موردی اشاره کنیم هر یک از آنها ویژگی ها و مزایا و معایب زیادی دارند اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه اشاره کنیم پارکت بهتر است یا سرامیک، مطلب زیر می تواند کاربردی و مفید باشد.

سرامیک به دلیل سردی فیزیکی که دارد دارای مضرات بسیار زیادی است، راه رفتن بر روی آن می تواند تاثیر بد بر روی مفاصل بگذارد. اما در عوض پارکت لمینت از گرمی بی نظیری برخوردار است و حس طبیعی بودن و گرمی را با خود به ارمغان می آورد. از آنجایی که سرامیک از جنس سنگ است نسبت به چوب شکننده تر می باشد بنابراین باید با احتیاط بیشتری با آن برخورد شود. اگر جسمی سنگین بر روی سرامیک بیفتد احتمال شکستن آن وجود دارد. به علاوه ترک هایی که بر روی سرامیک ایجاد می شود زیبایی آن را از بین می برد.

از طرفی دیگر جلا دادن چوب بسیار ساده تر است و به همین دلیل طول عمر بیشتری دارد، چرا که می توان آن را با سمباده و روغن مانند روز اول کرد. تنوع و ترکیب رنگ های پارکت بسیار بیشتر از سرامیک است چرا که انواع مختلف چوب وجود دارد که قدرت انتخاب مشتری را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *